Zpět na seznam aktualit

Jak prodloužit životnost lepidel Titebond

Prodloužení životnosti lepidla Titebond

Jak uchovávat lepidlo na dřevo a prodloužit tak jeho životnost?

Prodloužení životnosti lepidel Titebond funguje stejně jako u potravin. Pokud ukládáte jídlo do lednice, abyste prodloužili jeho životnost, pak lepidlo Titebond skladujte stejně a prodloužíte jeho životnost na dlouhé roky.

Většina výrobců uvádí maximální trvanlivost lepidla. Při nedodržení ideálních skladovacích podmínek se zříkají veškerých záruk na výrobek. Uváděná použitelnost lepidla na dřevo bývá zpravidla dva roky. Skutečná doba použitelnosti je ale často mnohem delší, ovšem pouze za předpokladu vytvoření správných podmínek. Například lepidlo Titebond Original, Titebond II a Titebond III skladované v optimálních podmínkách může vydržet deset let a déle.

Bob Behnke, technický specialista na lepidla Titebond, říká: suchý chladný sklep je ideální místo pro dlouhodobé skladování lepidla na dřevo. A dodává, že životnost lepidla Titebond prodloužíte i tím, když pro něj najdete prostor v ledničce.

Nejhorší podmínky pro skladování lepidla jsou zmrazování a rozmrazování nebo teplo. Bob Behnke vysvětluje: Lepidla na dřevo Titebond jsou vyrobena tak, aby vydržela nejméně pět cyklů zmrazení/rozmrazení. Přesto při každém cyklu lepidlo tvoří husté částečky, které se dají sice snadno rozmíchat, ale každý následný cyklus tyto částečky zvětšuje a pak je čím dál problematičtější lepidlo rozmíchat.

Nakonec nepůjde zhoustlé lepidlo rozmíchat vůbec a zůstane nepoužitelné. Velké teplo může také způsobit, že polymery se shluknou na velmi husté částečky.

Jak poznáte, že lepidlo nebude fungovat? Pokud teče, je to v pořádku, říká Bob Behnke. V případě, že lepidlo zhoustne, důkladně protřepejte láhev, dokud se výrobek nenavrátí do původní hustoty. Můžete také přidat až pět procent vody, a to u lepidel na bázi PVA. V případě, že je lepidlo po vytlačení z láhve vláknité, žmolkovité nebo nechce držet na dřevě po rozetření, pak je nefunkční a je třeba si pořídit novou láhev.

Chceme, abyste mohli používat lepidla Titebond co nejdéle. S lepidly je možné pracovat i několik let…


Další informace o lepidlech Titebond jsou k dispozici v našem testu zde.


Pokud nevíte, jak vybrat správné lepidlo, máme pro vás přehledné srovnání lepidel Titebond.
 

Jak správně skladovat lepidla TitebondSouvisející produkty

Zpět na seznam aktualit