Zpět na seznam aktualit

Konstrukce a vývojové oddělení v Tuchoměřicích

Konstrukce a vývojové oddělení v Tuchoměřicích

Mnohdy se zdá, že jednoduchý výrobek, jako je například stopková fréza nebo cinkovací přípravek, je snadné navrhnout a vyrobit. Opak je však pravdou. Abychom vyrobili kvalitní a inovativní nástroj, strávíme mnoho hodin jeho návrhem a konstrukcí.

Konstrukce a vývojové oddělení v Tuchoměřicích - žiletkové stopkové frézy

Například žiletkové stopkové frézy jsou první nástroje, které jsme začali vyvíjet a vyrábět před více než deseti lety.

Vše začalo jasnou představou a potenciálem ji realizovat. My máme oboje. Naše technické oddělení využívá to nejlepší z obou světů – výpočetní techniku a mnohaleté praktické zkušenosti. Díky tomu můžeme navrhovat každý nástroj tak, že plní bezchybně svoji funkci. Ručíme také za jeho dlouhou trvanlivost. Při konstrukci používáme nejmodernější programy pro 3D konstruování, díky kterým můžeme například simulovat zatížení nástroje při řezu a zjistit tak jeho slabá místa.

Důraz je vždy kladen na kvalitu a dlouhou životnost těchto nástrojů.

Konstrukce a vývojové oddělení v Tuchoměřicích - měřící centrum

Výkon finálního nástroje závisí v první řadě na volbě správného materiálu, který bude dostatečně odolný a zároveň dobře obrobitelný. Proto používáme pro výrobu těl našich žiletkových fréz výhradně ušlechtilou ocel, která zaručuje jejich velkou pevnost a houževnatost.

Konstrukce a vývojové oddělení v Tuchoměřicích - plně automatická výroba

HM žiletky neboli tvrdokovové žiletky, kterými osazujeme naše žiletkové frézy, nakupujeme výhradně u evropských renomovaných výrobců, jako je německá Tigra nebo lucemburský Ceratizit. Přesné řezy, minimum vibrací a dlouhá životnost, to jsou vlastnosti, kterými se naše výrobky odlišují od konkurence.

Vlastní vývoj, design a konstrukce žiletkových fréz, přípravků i dalších produktů pod značkou IGM, které zajišťuje technické oddělení společnosti IGM v Tuchoměřicích, jsou tak zárukou tradice, kvality a inovací.
Zpět na seznam aktualit