Stopkové frézy CMT

Frézy CMT

Světoznámá značka nejkvalitnějších nástrojů pro dřevoobrábění, založená v roce 1962 v Itálii. Stopkové frézy charakteristické perfektně naostřenými tvrdokovovými břity, širokou nabídkou a oranžovým teflonovým povrchem, který je chráněn jako ochranný vzor.Balení fréz CMT

 

Frézy jsou baleny v průhledných plastových krabičkách pro bezpečné a přehledné skladování.

Ideální nástroje pro profesionální použití v truhlářských dílnách i průmyslových provozech.

 

 

 

Jaké je tajemství perfektně ofrézované hrany?  

• Tělo nástroje z výběrové prvotřídní oceli
• Pevné připájení plátku stříbrem a mědí
• Břity z extra jemného tvrdokovu pro tvrdé a měkké dřevo
• Přesné vybroušení a naostření břitů
• Přesně vybroušená upínací stopka
• Oranžový teflonový povrch, omezující napalování materiálu

To jsou jedinečné CMT stopkové frézy oblíbené truhláři na celém světě.

 

HQ Steel Logo Vynikající pevnost oceli
Používáme vysoce kvalitní, pevnou tyčovou ocel ze Švýcarska, která poskytuje výjimečnou odolnost proti únavě a oděru.
Víceosé broušení Víceosé broušení zaručuje 3× delší životnost břitu
Každé ostří je precizně vybroušené s maximální přesností. Pro perfektní čistotu opracování.
Třívrstvé pájení fréz CMT Třívrstvé pájení
Stříbro-měď-stříbro, třívrstvé pájení chrání břit při frézování tvrdého dřeva nebo kompozitních materiálů a redukuje možnost nekvalitních svárů.
Oranžový povlak fréz CMT Non-Stick Orange Shield CoatingTM
Oranžový teflonový povrch zabraňuje ulpívání pilin, zjednodušuje čistitelnost, chrání proti korozi a zajišťuje delší životnost.
Design proti zpětnému rázu CMT Design proti zpětnému rázu
Omezení hloubky řezu minimalizuje možnost zpětného rázu a snižuje riziko zranění.
SinterHip proces CMT Technologie SinterHip Hi-Density Industrial Chrome CarbideTM
Nový výrobní proces plátku slinutého karbidu zvaný SinterHip (izostatické lisování) snižuje křehkost materiálu a přitom zachová pevnost, díky tomu snižuje možnost odlomení břitu a zvyšuje životnost.

 


Jednotlivé frézy CMT naleznete v našem e-shopu rozdělené do přehledných kategorií.
 

Najdete zde všechny možné profily pro nejrůznější práce. V naší nabídce můžete najít drážkovací, ořezávací, úhlové, rádiusové, profilové, čelní, rybinové a falcovací frézy...

 

Různé druhy fréz CMT

 

Vedle jednotlivých fréz u nás také najdete praktické sety pro různé druhy práce. Například sady pro rámy a výplně nebo supersady, ať už obyčejných, nebo dvířkových fréz.

 

Sady CMT fréz

 

V kategorii příslušenství navíc najdete množství doplňků, díky kterým můžete zefektivnit svou práci. Vedle různých sklíčidel, kleštin a stopek nabízíme také čisticí emulzi pro nástroje nebo stojánek na stopkové frézy.

Příslušenství k frézám CMT


Jak se tedy vyrábí fréza s těmi nejlepšími řeznými vlastnostmi?

 

Základy kvalitních nástrojů CMT spočívají v profesionální výrobě vrtacích a frézovacích nástrojů. Časy se mění a s nimi i různé výrobní technologie, které den ode dne posouvají možnosti výroby, CMT v tomto ohledu není výjimkou. Výrobní prostory společnosti prošly před nedávnem rozsáhlou renovací a její vybavení je tak složeno z nejmodernějších technologií dostupných na současném trhu. CMT tak může vyrábět stopkové frézy a vrtáky s tou nejvyšší pečlivostí a dovedností.

 

Ilustrace výrobního procesu fréz CMT

 

 

DESIGN

Výroba fréz CMT

Každý nástroj CMT je navržen s ohledem na svůj účel a výkon. Kvalita těchto nástrojů je založena na letité zkušenosti a neustálém zdokonalování každého modelu.

Tady práce ovšem nekončí. Na trhu se objevují stále nové materiály, nové profily a nové pracovní metody. V CMT se tak drží na špičce inovativnosti. Její technická oddělení totiž využívají své dlouholeté znalosti v oboru a nejmodernější software ke sledování současného vývoje na trhu technologií, jemuž společnost přizpůsobuje své výrobní procesy.

 

MATERIÁLY

Hlavní komponenty stopkových fréz jsou v podstatě dva: ocel a karbid. Jejich kvalita se odráží ve finální podobě každého frézovacího nástroje. Už od vzniku společnosti CMT zkoumali její technici ocel a karbid a našli Ocel u CMTpřesně to, co hledali.

Dokonalá ocel
Všechna ocel použitá při výrobě pochází z Evropy, konkrétně ze Švýcarska. Tamní výrobci oceli používají procesy horkého tažení k výrobě pevných kusů, které následně CMT používá k výrobě těl fréz. Výsledkem je ocelové tělo nástroje nejvyšší pevnosti a odolností proti opotřebení.

Slinutý karbid vyšší jakosti
Dává-li ocel nástrojům pevnost, karbid jim dává výkonnost. Schopnost karbidového plátku přesně řezat a dlouho si udržet přesný profil je kritickým faktorem pro jakýkoliv nástroj. Proto CMT u svých nástrojů používá jen speciální mikrokarbid z Lucemburska.

 

VÝROBA

Soustružení, frézování a řezání
Společnost CMT nejvíce za poslední léta investovala do inovace výroby. Dnes jsou všechny její stroje plně automatizované. S CNC stroji manipulují vyškolení technici, kteří kontrolují dokonalé obrobení a přesné zpracování těl fréz.

Tepelně tvarovaná ocelová těla pro nástroje s velkým průměrem. Ne všechny frézy jsou úplně stejné, někdy se liší právě v procesu výroby. Některé nástroje vyžadují pár kroků navíc, například tepelnou úpravu oceli u fréz větších průměrů a její následné tvarování. Tento krok navíc vytváří rovnoběžnou strukturu oceli, která dodává frézám většího průměru pevnost a trvanlivost.

 

Pájení fréz CMT

Pájení 
CMT si přizpůsobila i způsob pájení. Unikátní, počítačem řízené pájení vytvořené společností CMT pomáhá eliminovat  nesrovnalosti typické pro staromódní ruční pájení. Třívrstvá metoda stříbro-měď-stříbro poskytuje pevné pouto mezi ocelí a karbidem a nabízí také funkci tlumení otřesů pro frézování tvrdších materiálů.

Speciálně upravený karbid pro specifické použití. CMT počítá s tím, že budete frézovat různé materiály, karbidové plátky jsou proto navrženy tak, aby zvládly nejrůznější použití. Pro každý nástroj si CMT nechá karbid speciálně tvarovat. Složení se liší od nástroje k nástroji, od těch nejtvrdších (pro náročné frézování laminátů) po méně tvrdé (které jsou schopny absorbovat nárazy při obrábění materiálu s vadami) a všechno mezi tím. 


Broušení a ostření 
Poslední krok procesu výroby se nijak neliší od ostatních: přesné broušení a ostření se provádí na víceosých CNC strojích. Každý úkos a úhel se ostří na přesnost mikronů. Takto je docíleno ostrého a hlavně mimořádně odolného ostří.

 

Kontrola jakosti u fréz CMT

KONTROLA JAKOSTI

I při té nejpečlivější práci se může stát chyba. CMT ovšem podniká opatření i proti těmto drobnostem. V každém výrobním kroku je každý nástroj ručně kontrolován, například u kontra fréz je testováno správné sestavení spoje po vyfrézování do materiálu. Nicméně nyní CMT používá plně automatizovaný měřicí systém, který změří každý rozměr nástroje, aniž by se ho dotkl. Každý detail a profil je tak překontrolován. Tento systém se také používá k měření opotřebení na CNC strojích.

 

Výsledkem jsou profesionální nástroje, na které se můžete vždy spolehnout.