IGM Pravítko s rychloupínáním pro jednoduché řezání, frézování nebo rýsování

• Vyrobeno z extrudovaného hliníku s vysokou pevností a odolností
• Lehčí a tužší než jakékoli jiné svěrky na trhu
• Stupnice v mm pro přesné řezy
• Spojovací T konektory rozšiřují možnosti využití
• Jednoduché používání, snadná manipulace, rychlá změna na svěrky
• Velké množství doplňků a příslušenství pro rozšíření možností využití

 

Pravítko má různé využití. Může být použito jako opora pro přesné řezání okružní pilou, frézování horní frézkou nebo k rýsování. Je výborné také jako pomocný doraz na vrtačce nebo frézovacím stole. Využít ho můžete rovněž coby klasickou svěrku pro stažení materiálu při lepení.

 

Čelisti dokáží pevně držet obrobek po celé délce svěrky, avšak menší silou, než klasické truhlářské svěrky. 

Pravítko je vyrobeno z nízkého duralového profilu, který je pevný, odolný a drží přesnost.

Dodává se ve třech délkách:
• IGM Pravítko s rychloupínáním - 610 x 50 mm
• IGM Pravítko s rychloupínáním - 915 x 50 mm
• IGM Pravítko s rychloupínáním - 1270 x 50 mm

Jednoduchý, ale rychlý a účinný způsob upnutí.


Možnost dokoupit příslušenství, které využití těchto pravítek ještě rozšiřuje.

Zefektivněte svou práci díky bohaté nabídce příslušenství.

Pravítko lze jednoduše dovybavit širokou škálou doplňků, v našem e-shopu naleznete následující:

IGM Sada spojovacích konektorů

Tato sada je určena k rozšíření využití pravítek s rychloupínáním. Dvě pravítka položte na sebe horní plochou a zajistěte je pomocí čtyř spojovacích T konektorů. Spojená pravítka připevněte spodními čelistmi k desce stolu. Pomocí upínacího systému horního pravítka upnete materiál. Díky nízkému profilu čelistí je pracovní povrch dobře dostupný pro opracování dřeva například horní frézkou, bruskou apod. Dvě spojená pravítka lze kdykoliv rozebrat a používat je opět samostatně. Sadou osmi konektorů spojíte dvě dvojice pravítek.

Sada spojovacích konektorů

IGM Prodloužená rukojeť pro pravítko s rychloupínáním

Prodlouženou rukojeť je možné použít na všechny délky pravítek s rychloupínáním. Vylepšuje a ulehčuje práci. Upínání a odepínání svěrky je díky delší rukojeti snadnější.

Prodloužená rukojeť

IGM Pravoúhlá upínací čelist pro pravítko s rychloupínáním

Pravoúhlou 90° upínací čelist je možné použít na všechny délky pravítek s rychloupínáním. Vylepšuje upnutí a lépe vymezuje pravítko do pozice 90° k upínacím plochám. Je vhodná k použití při řezání nebo frézování podle pravítka. Vyrobeno z plastu.     

Pravoúhlá upínací čelist

IGM Opěrné pravítko pro pravítko s rychloupínáním

Vodicí opěrné pravítko je určeno k upevnění do vodicích drážek pravítka s rychloupínáním. Upgradujte svou pásovou pilu nebo frézovací stolek a jednoduše upněte ke stolu nové vodicí pravítko z extrudovaného hliníku. Pravítko má T drážku 11,8 × 4,8 mm pro upevnění přítlačných hřebenů a zarážek. Délka vodicího pravítka je 458 mm, výška 90 mm. Obsahuje opěrné pravítko a sadu upínacích šroubů. (Pravítko s rychloupínacím systémem není součástí balení.)

opěrné pravítko

IGM Široká upínací čelist pro pravítko s rychloupínáním

Širokou upínací čelist je možné použít na všechny délky pravítek s rychloupínáním. Je vhodná při použití pravítka jako svěrky materiálu. Zvětšuje upínací plochu čelistí, zlepšuje upnutí materiálu. Vyrobeno z plastu. Balení obsahuje 2 ks.     

IGM Univerzální vodicí základna pro pravítko s rychloupínáním

Pro frézování nebo řezání podle pravítka s rychloupínáním. Univerzální základna má přesné vedení, které pasuje do drážky v pravítku. Vaše řezy tak nyní budou vždy přesné. Horní frézku nebo okružní ruční pilu jednoduše upnete k univerzální základně pomocí šroubů nebo vrutů (nejsou součástí dodávky).     

univerzální vodící základna

IGM Přítlačný hřeben pro pravítko s rychloupínáním

Přítlačný hřeben je určen k použití s pravítkem s rychloupínáním. Vylepšete svou kotoučovou pilu, frézku nebo pásovou pilu. Jednoduše upněte pravítko s přítlačným hřebenem ke stolu a veďte bezpečně materiál do řezu. Určeno k přitlačení dílce k frézovacímu pravítku nebo stolu během frézování na frézovacím stolku či řezání na pile. Zabraňuje zpětnému rázu.

přítlačný hřeben

IGM Přítlačné svěrky 2ks pro pravítko s rychloupínáním

Sada 2 ks přítlačných svěrek je určena k připevnění na pravítko s rychloupínáním. Vylepšete svou vrtačku. Jednoduše upněte pravítko s dvojicí horních přítlaků na stůl vrtačky a snadno a pevně upněte materiál. Maximální tloušťka upnutí 36 mm. Vyrobeno z extrudovaného hliníku. Přítlaky mají plastové dosedací plochy proti poškrábání materiálu.     

přítlačné svěrky

Nabídka pravítek s rychloupínáním a příslušenství