Silky znamená “hedvábná” a Vy vždy rozeznáte ten rozdíl…

Maximalizujte sílu řezu!
Ruční japonské pily Silky patří mezi špičkové nástroje pro řezání suchého i mokrého dřeva. Mají velmi rovný řez a stačí jim minimum síly díky unikátnímu ostří. Chromovaný povrch vysoce uhlíkové oceli pilového listu je mimořádně tvrdý, odolný proti korozi a účinkům pryskyřice, je jemně leštěný a snadno se očistí. Pilový list můžeme ohnout snadno do oblouku a ten po uvolnění přejde bez deformace do původního tvaru a to vše při životnosti listu až třikrát delší než u běžné pily.

Silky mají pogumované polstrované rukojeti perfektně spojené s ocelovým jádrem, což umožňuje pevný a pohodlný úchop. Snižují vibrace a nabízí vynikající přilnavost, i když máte mokré ruce nebo při práci v rukavicích za nízkých teplot.
Jsou proto vhodné pro profesionální i amatérské zahradníky, truhláře nebo tesaře. Vynikají výjimečným designem, rychlostí řezu, rovnováhou a vynikající kvalitou. Silky jsou vyrobeny výhradně v Japonsku.

Pro truhláře, tesaře, zahradu, les, arboristiku i outdoorové aktivity.

 

Využití podle hrubosti zubů. Počet zubů je uváděn na 30mm.

Extra jemný zub
(21 zubů a více)
Jemný zub
(13 - 20 zubů)
Střední zub
(9 - 12 zubů)
Hrubý zub
(7 - 8,5 zubů)
Extra hrubý zub
(6,5 zubů a méně)
Truhláři Tesaři Stavba Zahrada Les
Tesaři   Zahrada Stavba Arboristé
      Kořeny  

 

Symboly:

  Konické zbroušení listu

List pily je vyroben z nejkvalitnější vysoce uhlíkové oceli a je kónicky zbroušen směrem ke hřbetu. Tím je zmenšen odpor a řez je snadnější, rychlejší a hladší. Zuby nejsou rozvedeny, ale broušeny. Řeže se tahem, což je přirozenější a snažší.
Běžně mají zuby na ručních pilách pouze jednu řezací hranu, na všech pilách Silky naleznete zuby se čtyřmi řeznými hranami.
 

Mirai-Me

V překladu “Hladké řezání” je patentovaná technologie výroby zubů. Zuby jsou přesně broušené na 4 stranách a jako břitva ostré. Kvůli ještě lepšímu prořezu vláken a odvodu pilin je každý pátý zub broušen zrcadlově. Díky tomu je povrch po řezání hladký. To také výrazně snižuje riziko zanesení infekce do řezu při prořezávání stromů.
 

  Impulzně kalené zuby

Zuby Silky pil jsou impulzně kalené pouze v místě zubů na rozdíl od běžných pil, zbytek listu není kalen a díky tomu si uchovává svoji pružnost. Zuby získají impulsním kalením extrémní tvrdost.
 

4 řadý profil zubu

U těchto pil jsou zuby na konkávním listu nepatrně rozvedeny a broušeny na 4 stranách . Každý šestý zub je na pile nerozveden pro lepší čistotu řezu a efektivnost.
 

 Ostření

U vybraných modelů nejsou zuby zakalené a je možné je přeostřit. I přesto mají až třikrát delší životnost než běžné pily.