Zpět na seznam článků

Nevíte si rady s výběrem kotoučové pily?

Kotoučová pila JET

Váháte, kterou kotoučovou pilu si pořídit? Na trhu jich je nepřeberné množství a někdy je dost složité vybrat tu správnou právě do vaší dílny. Není nic jednoduššího než si přečíst tento článek, v němž vám s výběrem pomůžeme.

Jaké jsou výhody stavební kotoučové pily JET – JTS-315SP?

Začněme tím, jaké jsou její přednosti. Nebudu vás lákat na nějaký nejlevnější „oholený“ model, ale naopak na precizní pilu s plnou výbavou.

Kotoučová pila JET Kotoučová pila JET

JET JTS-315 má silný indukční motor s vynikající funkcí brždění, v ceně přídavný zadní stůl, podpěrný vozík a tvrdokovový pilový kotouč. Na této pile můžete použít CMT pilové kotouče nebo i jiné až o průměru 315 mm. Tudíž dosáhnete prořezu až 90 mm při 90° řezu a 60 mm při 45°. S touto pilou nemusíte jen sámovat. Má veliké možnosti jako například precizní a přesné zakracování buď kolmo, či pod úhlem pomocí posuvného stolu s vozíkem, jenž je vedený na šesti ložiskách. Samozřejmostí je i naklánění celého agregátu, který lze naklonit až o 47°. Další součástí celé výbavy je podélné pravítko s excentrickým upínáním.

Pravítka na kotoučové pile

Další z nepřeberných výhod pily Jet JTS-315 je odsávání, jak ze spodní části stroje, tak přímo nad pilou, kde je připevněné na rozvíracím klínu. Odsávání je zpracováno tak, aby co nejvíce odebíralo piliny. Jednak z důvodu dobré zpracovatelnosti, ale také kvůli důležité bezpečnosti.

Odsávání na kotoučové pile

Potřebujete pilu jednoduše a rychle převézt na stavbu nebo jiné místo? S touto pilou to není problém. Snadno se povolí jisticí šrouby u nohou a stroj tak lehce naložíte do auta.

Skladná kotoučová pila

JTS-315 SPM je k dispozici v provedení 230 V,
JTS-315 SPT je v provedení 400 V.


V neposlední řadě jde i o celkovou hmotnost, kde platí jasné pravidlo: těžší pila díky mohutnější konstrukci je vždy stabilnější.Související produkty

Zpět na seznam článků