Zpět na seznam článků

Stůl se zásobníkem má široké využití

Olepování ABS hran v malých dílnách je možné vyřešit různými způsoby. Někdo se přiklání k olepování u dodavatele lamina, další olepuje starým způsobem a jiný si pořídí manuální olepovačku od IGM. Pokud se rozhodujete a vybíráte ideální manuální olepovačku nebo jste již zakoupili olepovačku od nás, nabídneme vám v tomto článku pár podnětů k rozšíření svého vybavení o pracovní stůl se zásobníkem IGM

Stůl pro olepovačku je navržen tak, abyste do něj mohli umístit libovolnou verzi námi nabízených manuálních olepovaček. Zároveň do stolku můžete jednoduše upnout i ruční ořezávačku ABS hran PD80. Všechny části a díly na sebe navazují a vše perfektně sedí jako jeden celek.

Stůl je vybaven krátkými nohami s otvory pro přišroubování k podstavci. Stůl tedy můžete umístit na pracovní stůl, hoblici nebo podstavec, který si k tomuto účelu vyrobíte. Pouze je nutné počítat s tím, že držák pásky má podpěrnou nohu, kterou je třeba podepřít. Proto si naplánujte větší plochu v pravém zadním rohu pracovní desky. Stůl je vyroben z ocelové konstrukce, má plechovou desku a kovové nohy.

Horní plocha stolu je opatřená plastovým povrchem, který je šetrný k povrchu lamina. Díky plastovému povrchu nedochází k poškrabání a znehodnocení olepovaného dílce.

Použití stolu s manuální olepovačkou

Jak jsme již zmínili, do stolu lze použít libovolnou manuální olepovačku z naší nabídky. Ať máte nejlepší verzi DR500, nebo základní olepovačku s označením BR300. Upnutí olepovačky do stolku je snadné a rychlé a provádí se pomocí tří šroubů s imbusovou hranou. Velkou výhodou tohoto stolu je držák pásky se zastřihovacími kleštěmi, které dostanete již v základní výbavě. Pohodlně umístíte celé kolo ABS pásky na držák a pásku protáhnete kleštěmi na podávací váleček olepovačky. Po olepení hrany dílce jednoduše pásku kleštěmi zastřihnete. Díky těmto zastřihovacím kleštím odpadá naměřování pásky na každou hranu, kterou chcete olepit. Po olepení a zastřižení pásky otočíte dílec, zasunete pásku znovu na podávací váleček olepovačky a pokračujete v olepování na dalším dílci.


Při olepování je třeba dílec nadzvednout cca o 2 mm nad pracovní plochu. K tomu slouží ploché magnety, které jsou opatřeny plastovým povrchem a ve stole mají dopředu naznačenou pozici. Díky těmto podložkám dojde k nazvednutí dílce, a tedy ke správnému umístění pásky na dílec. 

Olepování dílců ABS hranou pomocí stolku a manuální olepovačky je snadné a bezproblémové.

Olepování dílců ABS hranou pomocí stolku a manuální olepovačky je snadné a bezproblémové. Po dokončení práce nebo v případě potřeby olepovat velké dílce olepovačku pouze odšroubujete a využijete pro manuální vedení po dílci.
 

Použití stolu pro ofrézování hrany

Když máte nalepené všechny ABS hrany, je třeba také ofrézovat rádiusovou frézkou. K frézování ABS hran se ideálně hodí ruční frézka PD80, která je vybavená brzdou ložiska, snadným a přesným nastavením výšky, stopkovou frézou a také rozšířením stolu se zvýšeným podkladem, aby byla překonána přesahující ABS hrana.

Tuto ořezávací frézku můžete jednoduše upnout do stolu, a to díky redukční desce, která se dodává v základní výbavě stolu. Během pár minut změníte využití stolu.

Z praktické olepovačky se stane praktická ořezávačka ABS hran. Redukční desku vložíte do stejného místa, kde byla původně umístěna olepovačka. Po upevnění redukční desky upnete ořezávací frézku třemi šrouby do požadované polohy. Jelikož vypínání a zapínání ořezávací frézky je po upnutí do stolu méně dostupné, je stůl vybavený dodatečným vypínačem se zástrčkou, do níž zasunete napájecí kabel ruční ořezávačky. Zapnutí a vypnutí ořezávací frézky pak ovládáte přímo na boku stolu.

Při frézování ABS hrany je třeba olepený dílec nadzvednout cca o 2 mm, aby nedocházelo k zadrhávání přesahu ABS hrany o pracovní plochu. K tomuto nadzvednutí slouží ploché magnety, stejně jako u olepování ABS hrany. Díky těmto podložkám dojde k nazvednutí dílce, a tedy k zamezení zadrhávání pásky přesahující přes dílec. Tato kombinace stolu a ořezávací frézky je určena pouze pro ořezávání hrany úhlovou nebo zaoblovací frézou.

Po odfrézování a zaoblení hran je možné zbytkové přesahy ještě dočistit cidlinou, která se dodává v základní výbavě ořezávací frézky.

Použití stolu pro ofrézování hrany s rozšířením

Využití stolu s rozšířením je možné díky dokoupení sady na rovné dílce pod označením ST97. Tato sada obsahuje různá pravítka a podložky na stůl pro olepování rovných dílců, ale také pravítko se zvedacím mechanismem, ke kterému se šroubuje ořezávací frézka PD80. Po přišroubování rovného pravítka se zvedacím mechanismem na kraj stolu upevníte ořezávací frézku do předpřipravených otvorů na tomto mechanismu.

Tím dojde ke změně principu ofrézování, a to tak, že po zajetí olepeného dílce pod ložisko stopkové frézy se celý mechanismus mírně nadzvedne a ložisko nástroje při frézování kopíruje plochu lamina.

Díky tomu je hrana přesně zafrézovaná vůči ploše lamina.

Zvedacím mechanismem ořezávací frézky posouváte po vodorovné ose – směrem do ABS hrany nebo od ní. Toto pravítko se zvedacím mechanismem není vhodné pro tvarové dílce, ale na rovné dílce je naprosto jedinečné. Usnadňuje a zrychluje ořezávání ABS hran, takže se celé rozšíření dá jedině doporučit.

Pokud vás využití stolu nepřesvědčilo, podívejte se na video nebo se zastavte v našem prodejním centru v Tuchoměřicích či v Brně-Modřicích.

Olepovací a ořezávací stůl je dokonalý pomocník a ve spojení s manuální olepovačkou IGM a ořezávací frézkou PD80 je v dílně maximálně užitečný.Související produkty

TOP

DOPRAVA ZDARMA

IGM BR300 Ruční Olepovačka s nanášením lepidla
23 990.00 Kč
29 027.90 Kč s DPH
Kód: 142-BR300

DOPRAVA ZDARMA

IGM DR500 Ruční Olepovačka s nanášením lepidla
33 990.00 Kč
41 127.90 Kč s DPH
Kód: 142-DR500

Zpět na seznam článků