Zpět na seznam aktualit

Kvalitně a precizně nabroušeno

Bruska na nástroje JET

Jedním z nejdůležitějších předpokladů pro kvalitní a precizní výrobek ze dřeva je bezesporu kvalitně naostřený nástroj. Kvalitně naostřený nástroj je svojí ostrostí téměř shodný s břitvou na holení. Staří mistři truhláři ostří zkoušeli tak, zda je naostřený břit nástroje schopen oholit ruku. Bruska na nástroje JET JSSG-10 je ideální zařízení k takovémuto broušení. Díky vodní lázni je brusný kámen ponořen do vody, která je při otáčení nanášena na brusný kámen, a díky tomu dochází k efektivnímu broušení bez rizika vyhřátí broušeného nástroje. 


přípravek pro broušení dlát

Ptáte se, které nástroje a nářadí lze na této brusce ostřit? Přípravky a příslušenství k brusce umožňuje brousit všechny typy řezbářských, soustružnických a truhlářských dlát, nože, želízka a cidliny do hoblíků. Brusku využijete i na nástroje používané v domácnosti, dílně nebo při kempování jako jsou nože, nůžky, sekerky a další.

přípravky pro broušení 

Bruska je vybavena regulací otáček, které využijete při změně průměru kotouče k zachování obvodové a tedy brusné rychlosti. Dalším vybavením je přítlak pro přenos točivého momentu. Při změně struktury povrchu brusného kamene se vám tato možnost bude hodit. Na druhou stranu není dobré mít stále nastavený maximální sílu přenosu, jelikož si zkracujete životnost gumových částí.

Detail brusky JET

Nedílnou součástí brusky je honovací lešticí kotouč, který využijete pro finální dokončení a doleštění broušeného nástroje. Povrch honovacího kotouče je potažený pevnou kůží. V základní výbavě brusky je dodaná leštící pasta, která společně s kůží na honovacím kotouči nástroj dokonale doostří.

honovací kotouč JET

Práce s bruskou není nic složitého a náročného. Zvládne ji každý se základní znalostí nástrojů. Před používání brusky JSSG-10 nemusíte absolvovat žádný náročný ani složitý kurz pro brusiče. Pokud se chcete s bruskou před zakoupením seznámit, navštivte naše prodejní centra, kde máme trvale brusku připravenou pro praktické odzkoušení a předvedení. Pokud tuto možnost nemáte, podívejte se na instruktážní video výrobce JET, který brusku dlouhodobě vyrábí.
 

Dle zkušenosti a recenzí zákazníků jsme si jisti, že bruska JET JSSG-10 uspokojí vaše potřeby a požadavky na ostření a broušení ručních nástrojů, domácího, tesařského a kempovacího vybavení. Ostří nabroušené bruskou JET JSSG-10 zcela změní váš pohled na to, co budete považovat za finálně ostré.
 

K brusce JET JSSG-10 dodáváme širokou nabídku příslušenství

Nástrojový sklopný
stůl s fixací

Přípravek
na řezbářská dláta

Profilový leštící
kožený kotouč

Zarovnávací diamant
brusného kotouče

 Nástrojový sklopný stůl pro brusku

 Přípravek na řezbářská dláta

 Honovací kotouč

 Zarovnávací diamant brusného kotouče

Vyzkoušejte i vy kvalitu skutečně ostrého nářadí, které vytvoříte pomocí brusky JET.

Kompletní nabídku příslušenství naleznete zde.Související produkty

Zpět na seznam aktualit