Zpět na seznam článků

Pro čistý vzduch v dílně je mnoho důvodů a jedno snadné řešení

JET AFS-1000B Filtr vzduchu

Dnes bychom se rádi věnovali významu čistého vzduchu v dílně.

Čistý vzduch v tomto případě vnímáme hlavně jako vzduch bez prachových částic, které mohou být různé velikosti. Všechny částice, jež ve vzduchu jsou, dýcháme. Mohou se usazovat v plicích a tak ovlivňovat naše zdraví. Truhlářská dílna je v podstatě výrobna prachu v mnohonásobně větší koncentraci, než je třeba v kancelářských prostorech.

 

Schéma filtru vzduchuZdraví lidí pracujících v dílně je nezanedbatelným argumentem pro filtrování vzduchu. Mohou sice používat respirátor, ale lepší a účinnější je prostor v dílně průběžně čistit filtrační jednotkou JET ASF-1000, která dvoufázově zachycuje částečky o velikosti 5 mikronů a 1 mikron. Pro srovnání – filtrační vak odsavače nezachytí částice menší než 30 mikronů. A to je opravdu velký rozdíl.

 

Další ideální využití filtrační jednotky JET ASF-1000 je v malé dílně, kde není oddělený prostor pro výrobu a lakování. Nejprve se v dílně vyrobí komponenty, které se slepí a dokonale obrousí. Pak nastává příprava dílny pro lakování, kdy je třeba odstranit nejen usazený prach, ale hlavně prach ve vzduchu. K tomuto účelu ideálně poslouží filtrační jednotka JET. Po pár minutách je vzduch v dílně čistší, než když otevřete okna a dveře.

Filtr vzduchu v dílně Filtr vzduchu bez krytu

Filtrační jednotka JET pomáhá vyčistit vzduch při broušení, úklidu, ale také před i v průběhu lakování.

Síla proudu z filtru vzduchu

Dokonalou čistotu vzduchu ve vaší dílně zajistí jedinečná konstrukce filtrační jednotky, dvoufázové čištění, speciálně tvořené filtry a praktický dálkový ovladač s časováním a třemi rychlostmi motoru.
 

Jedním krokem rozšíříte možnosti a využití filtrační jednotky JET…

Svařovna

 

V základní výbavě filtrační jednotky je vstupní antistatický filtr, který je vhodný na prach v truhlářské dílně.

Pokud vyměníte tento vstupní filtr za filtr s aktivním uhlím JET, rozšíříte využití jednotky i o kovodílny.

Filtr s aktivním uhlím
Filtr je vyroben z aktivního uhlí a díky tomu má jedinečné a s jinými filtry nesrovnatelné vlastnosti.

Dokáže zachytit široké spektrum těkavých látek v lakovnách, odpařené kapaliny, jako jsou voda nebo olej, a čistí bioplyn či zemní plyn.
 

Díky filtru s aktivním uhlím JET bude vzduch v dílně opravdu nezávadný.

 

Filtrační jednotka JET AFS-1000 je jedinečné zařízení díky svým vlastnostem, funkcím, možnostem použití v různém prostředí a filtraci různých materiálů.Související produkty

Zpět na seznam článků